A MÉZ 

dr Szalay László egyetemi tanár és Temesvári Gabilla természetgyógyász nyomán

A méz táplálék, és egyidejűleg gyógyszer is! 

A méz jelentős része viz (15-22%), fő értékét képezik a szénhidrátok, a nitrogénvegyületek, savak, araomaanyagok, szinanyagok, ásványi sók. A cukorkomponenesek küzül a legjelentősebbek az EGYSZERŰ CUKROK közé sorolható szőlőcukor éa a gyümölcscukor. Ezek együttesen a méz szárazanyagának 85-95%-át teszik ki. E két összetevő aránya szabja meg a méz kristályosodási hajlamát. A szőlőcukor elősegiti, a gyümölcscukor pedig gátolja a kristályosodást (ikrásodást).   

Hatásai

A méz legismertebb hatása az erősités. Mivel főleg egyszerű cukrokból áll, ezek azonnal felszivódhatnak, rögtön bekerülhetnek a véráramba. Baktériumölő, gennyeltávlitó, gyulladáscsökkentő. A gyomorban stabilizálja a savháztartást. A májat erősiti, ezzel elősegiti tevékenységét. 

Hatásai

A gyomorban stabilizálja a savháztartást.  A májat erősiti, ezzel elősegiti tevékenységét, például a méregtelenitést. Igy nagy segitség mérgezéseknél, például a nehézfém kivezetésben. Emliti a szakirodalom, a terhességi vészes hányás esetében való hatékonyságot is! 

Hatásai

A méz a vesére, a húgyhólyagra, hasnyálmirigyre és a szivre, keringésre is pozitiv hatást gyakorol! Több ezer éves tapasztalatok maradtak fenn Sumérból, Egyiptomból, Kinából, Japánból, de a magyar népi gyógyászat hagyományaiból is!

Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy weboldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani.